Skip to main content
ODVLHČOVANIE BAZÉNOVÝCH PRIESTOROV

pretlakové ionizačné odvlhčenie

je plno automatické, riadené počítačom

PIO vyvíja v danom priestore vyšší tlak (pretlak), čím dochádza k zabraňovaniu odparu. Naviac dochádza k stálému vytláčaniu vlhkosti z konštrukcie stavby, čiže dochádza k nepretržitému vysušovaniu. Tento systém je opačný k systému klasického odvlhčovania, ktorý vytvára podtlak a prípadnu vlhkosť stále nasáva. To je markantné predovšetkým pri odkrytej hladiny bazénu.Pri riešení PIO odpadá nákladné zakrytie hladiny.

PIO naviac pomocou zabudovaného ionizátoru vytvára záporné ionty, ktoré predovšetkým zabraňujú sálaniu vlhkosti a naviac majú pozitivný účinok na zdravie člověka. Systém vyžaduje pre svoj perfektný chod predovšetkým vykurovanie priestoru sálavým teplom.

Zariadenie bolo prvotne vyvinuté pre odvlhčovanie bazénových priestorov. Z tohoto dôvodu je nutné sa prednostne orientovať na bazény, kde je zaručena nejvyššia účinnosť.
 • 1. BAZÉNY

  velká část škôl prevádzkuje svoje bazény, mestské bazény, okresné mestá majiú svoje bazény, wellness s bazénmi, hotely s bazénmi, horské penziony s bazénmi, súkromé rodinné bazény.
 • 2.

  Na druhom mieste znovu bazény a až potom to ostatné
 • 3. VYSUŠOVANIE-

  historické objekty, kostoly, kostnice, hrobky, archivy, depozitáre, archeologické ústavy….
 • 4. ODVLHČOVANIE

  velké práčovne, (nemocničné) vývarovne, závodné a školské kuchyne, pivovary, čističky, mestské kolektory.
 • 5. CO2

  školy, malé divadlá, fitness, zasadacie miestnosti
Výššie uvedené možnosti využitia su odzkušané a fungujú, dokázané referenčnými stavbami.